021-66476942
parsiancredit@gmail.com

چرا ظرفشویی بوش را انتخاب کنیم؟

چرا ظرفشویی بوش را انتخاب کنیم؟

اگر شما به عنوان یک خریدار، خوب تحقیق کرده باشید متوجه خصوصیات منحصر به فرد محصولات بوش شده اید، همانطور که میدانید بوش یکی از بهترین برندهای لوازم خانگی است. این برند طرفداران خاص خود را دارد که در ایران هم کم طرفدار ندارد .  بوش با تکنولوژی و فرآیند به روز تولید محصولات خود، آن را منحصر به فرد کرده است. محصولات بوش به نیازهای افراد توجه می کند و هر روز محصولی بهتر از قبل به بازار ارائه می کند. در این مقاله سعی بر این داریم که به نکته ای اشاره کنیم که ظرفشویی بوش را از دیگر ظرفشویی ها متمایز می کند. خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

در ماشین های ظرفشویی بوش احتمالا به مشخصه ای به عنوان ((بدون گرما)) برخورد کرده اید. ماشین ظرفشویی بوش ظرفها را خشک می کند اما نه به روش خشک کننده های معمولی که در سایر ظرفشویی ها بکار برده می شود. حال در اینجا می خواهیم روند این فرآینده را توضیح دهیم تا شما کاملاً با این مشخصه آشنا شوید و بدانید که لزوم داشتن همچین مشخصه ای چقدر می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد.

اگر در زمان عملکرد خشک نمودن ظرفها، در ماشینهای ظرفشویی معمولی درب ماشین ظرفشویی را باز نمایید، ابتدا حجم زیادی از بخار به صورت شما برخورد خواهد کرد، این بخار ناشی از تبخیر آب موجود برروی ظروف شسته شده است.

حال تصور کنید به هر دلیلی اگر درب ماشین ظرفشویی های که این مشخصه را ندارند باز نموده ( جدای از اینکه گرمای زیاد ظرفها منجر به چه اتفاقی خواهد شد) و ظرفی را که نیاز دارید بردارید متوجه خواهید شد که ظرفها به علت آبی که توسط المنت ماشین ظرفشویی گرم شده بسیار داغ و سوازننده می باشد. پس بنابراین مجبور هستید که پس از بیرون آوردن ظرف از ماشین ظرفشویی کمی صبر کنید تا ظرف مورد نظر شما خنک شده و آب روی آن بخار گردد.

در اکثر ماشین های ظرفشویی فرآینده خشک نمودن ظرفها به همین گونه است، یعنی توسط المنت داغ شده تا آب به جای مانده ناشی از شستشو، خشک گردد.

اما تفاوت در اینجا است که در ماشین های ظرفشویی بوش از روشی کاملاً اقتصادی و بهتر استفاده می شود. در این روش آب به اندازه کافی گرم شده و عملیات آبکشی توسط آب داغ انجام می شود و ظروف نیز به علت گرم بودن آب، گرم می شوند و در نهایت پس از آبکشی آب گرم روی ظرفها بخار خواهد شد. بنابراین در این روش نیاز نیست که فضای داخل ماشین ظرفشویی نیز داغ گردد به همین دلیل این ظروف خیلی سریعتر خشک خواهند شد.

حال این سئوال مطرح میگردد که از کجا متوجه شویم که بخار موجود روی ظروف تبدیل به آب شده و از ماشین خارج شده است؟

باید پاسخ داد که جداره داخل ماشین ظرفشویی بوش از جنس استیل است، پس سریعتر خنک می شود، یعنی حتی سریعتر از زمانی که ظروف داخل ماشین خنک شوند و هنگامی که آب روی ظروف بخار میشود و به قسمت استیل بدنه برخورد می کند تبدیل به آب شده و از طریق لوله تخلیه آب به خارج ماشین ظرفشویی انتقال می باید.

پس فرآینده خشک نمودن ظروف در ماشین های ظرفشویی بوش در سه مرحله انجام می پذیرد:

1- آب روی ظروف گرم بخار می شود.

2- بخار در اثر برخورد با جداره استیل متراکم شده

3- و درنهایت از طریق لوله تخلیه به بیرون از ماشین ظرفشویی هدایت می شود.

مزایای ماشین ظرفشویی بوش

بدون ذوب / یا تغییر شکل ظروف

به دلیل استفاده از المنت جهت گرم کردن آب در ماشین های ظرفشویی معمولی گاهاً اتفاق می افتد که ظروف پلاستیکی بر اثر گرمای زیاد و نزدیک بودن به المنت  و دمای بالای آن این ظروف تغییر شکل دهند. اما ماشین های ظرفشویی بوش فاقد چنین المنت های بوده، بنابراین ریسک تغییر شکل ظروف پلاستیکی بسیار ناچیز و بعید می باشد.

آسیب ناشی از بخار ماشین ظرفشویی

در ماشینهای ظرفشویی معمولی، معمولاً یک سیستم تهویه بخار ناشی از دمای بالای المنت قرار دارد تا بخار موجود در ماشین ظرفشویی را تخلیه نموده و موجب آسیب پنل جلویی دستگاه نگردد، اما در سیستم خشک کن بوش به دلیل عدم وجود المنت و بخار آب با دمای بالا، فاقد سیستم تهویه می باشد.

چرا ماشین ظرفشویی نیاز داریم؟

خرید ماشین ظرفشویی یک سرمایه گذاری فوق العاده است . زیرا با صرفه جویی در زمان، تلاش فیزیکی، ظروف تمیز تر و صرفه جویی در انرژی و مصرف آب را به همراه خواهیم داشت.

امروزه ماشینهای ظرفشویی بسیار کارآمد تر و موثرتر از شستن ظرف با دست می باشد.، همانطور که میدانید یک ماشین ظرفشویی 14 نفره برای شستن کلیه ظروف حدوداً 13 لیتر آب مصرف می کند، اما برای شستن همان مقدار ظرف توسط دست حدودا 120 لیتر آب مصرف خواهد شد، بنابراین در صورت شستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی در سال حدود 22000 لیتر آب صرفه جویی خواهد شد.

ماشین های ظرفشویی ظروف را بهداشتی تر از دست می شویند، به دلیل اینکه ماشینها از آب گرمی که دست انسان تحمل آن را ندارند در شستشو استفاده می کنند، همچنین بخاطرداشته باشید که مایع ظرفشویی صرفاً چربی و مواد زائد را از ظروف پاک می کند، اما آب داغ میکروبهای موجود بر روی ظرفها را نیز می کشد و نابود می کند.

لازم به ذکر است که دمای آب ماشین ظرفشویی از 54 درجه سلسیوس آغاز و تا 74 درجه می رسد این در حالی است که آب داغ شیرظرفشویی حداکثر 47 درجه بوده و دمای قابل تامل برای شستن ظرفها برای اکثر انسانها حداقل 41 درجه است، بنابراین استفاده ازماشین ظرفشویی علاوه بر مزیتهای همچون صرفه جویی در مصرف آب، میکروب کشی، ذخیره وقت برای شما و همچنین دستهایی با پوست جوان و شاداب بهمراه خواهید داشت.

بر اساس اعلام موسسه ریوو ( وابسته به یو اس ای دی تودی) که یک موسسه تحقیقات و رتبه بندی لوازم خانگی می باشد، با توجه به آیتم های از قبیل کیفیت، عملکرد، زیبایی ظاهری و تستهای مقاومت و استاندارد جهانی، ماشین ظرفشویی سری 8 بوش را بهترین ماشین طرفشویی شناخته و نمره 10 از 10 را برای این محصول اعلام نموده است وجالب است بدانید که در رتبه دوم ماشین ظرفشویی کیچن اید (Kitchen Aid) با نمره 4/9 و ماشین ظرفشویی ال جی با نمره 9/8 در رتبه سوم و ظرفشویی سامسونگ با نمره 2/8 در رتبه چهارم قراردارد.

با توجه به دانستن چنین مطالبی، حالا حق انتخاب با شما است، و اگر فکر می کنید در حال حاضر شاید توان اقتصادی خوبی نداشته باشید و نخواهید کمی بیشتر هزینه کنید سخت در اشتباه هستید زیرا در بلند مدت متوجه خواهید شد که هزینه ای را که امروز برای خرید یک ماشین ظرفشویی خوب اختصاص می دهید چندین برابر آن با توجه به صرفه اقتصادی که در بالا کامل توضیح داده شد، هزینه های آن دوباره به چرخه زندگی تان برخواهد گشت. پس بهترین را انتخاب را داشته باشید.

در اینجا همه شما متوجه شدید که بی دلیل نیست که لوازم خانگی بوش در سال 2017 هم ، برای چندمین سال متوالی به عنوان برند اول لوازم خانگی اروپا برگزیده شده است.  پس در خرید لوازم خانگی بوش شک نکنید. بی تردید که بوش در محصولات خانگی در ایران بی رقیب است پس آن را در سبد خریدهایتان قرار دهید . مهم نیست که کالای خاصی از بوش ساخت کشوری مثل ترکیه، اسلوونی، لهستان، مصر، یونان و یا اسپانیا و آلمان باشد، مهم این است که کالایی را که خرید می کنید بوش باشد. شاید از نظر اقتصادی خیلی از خانواده های ایرانی نتوانند از محصولات بوش وبویژه لوازم خانگی بوش خرید نمایند، اما در اینجا به این نکته اشاره می کنیم که سایت پارسیان کردیت به شما این نوید را میدهد که شما حتی با بودجه ای کمی که برای خرید محصولات بوش در نظر دارید می توانید به صورت اقساطی آن هم ، از نوع بلند مدت ( تا 24 ماه ) و بدون ضامن از ما خرید کنید (روند اعتبار سنجی و  خرید نیز بیش از 3 روز به طول نخواهد کشید ) و خانه ای زیبا ، راحت با محصولات مرغوب بوش را داشته باشید.

                                                                                                                                            پارسیان کردیت

     

نکاتی کلی در مورد خرید ماشین ظرفشویی بوش

نکاتی کلی در مورد خرید ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی، یکی از لوازم ضروری دنیای مدرن و آشپزخانه های امروزی به شمار می رود. ماشین ظرفشویی  یک دستگاه خودکار است که ظرف های کثیف را می شوید و تمیز می کند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که ماشین را پر از ظرف کنید، پودر شوینده را اضافه کنید، چرخه شست و شو را تنظیم و دکمه روشن را فشار دهید.
خرید ماشین ظرفشویی یکی از دغدغه های امروزی خانواده هاست، با توجه به اینکه این نوع خریدها از لوازم خانگی حجم بالایی از نقدینگی سبد خانواده ها را به خود اختصاص می دهند، داشتن اطلاعات کافی قبل از خرید و انتخاب درست باعث استفاده کامل از تمام ظرفیت دستگاه خواهد شد. همچنین این آگاهی باعث کارکرد صحیح دستگاه و افزایش طول عمر دستگاه را به همراه خواهد داشت. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد دارید به زودی یکی از این ماشین ها را مهمان آشپزخانه خود کنید، مطالب ما را بخوانید.قبل از اینکه برای خرید ماشین ظرفشویی اقدام کنید بهتر است بدانید که شما می خواهید چند بار در روز از ماشین ظرفشویی استفاده کنید و مدلی را خریداری کنید که سیستم شستشوی سریع و ویژگی گرمایش حرارتی برای خشک کردن سریع ظروف را داشته باشد.  اگر علاقه مند به آشپزی و شیرینی پزی هستید یا معمولا زیاد مهمانی دارید مدلی را انتخاب کنید که در آن قفسه ها قابل تنظیم باشند تا سینی های فر و سینی های پذیرایی در قفسات جا شوند.  اگر فکر میکنید که چند روز طول بکشد تا ظرف کافی برای تکمیل ظرفیت ماشین ظرفشویی جمع شود، بهتر است مدل هایی را که برنامه نیمه شور یا نیمه ظرفیت دارند را برای خرید انتخاب کنید.اگر شما دارای خانواده بزرگ و پر جمعیتی هستید و دارای عروس و داماد و نوه هستید، انتخاب یک ماشین ظرفشویی با بالاترین ظرفیت را توصیه می کنیم. البته توجه کنید که قفسات قابل تنظیم و جای زیاد برای قرار دادن ظروف در ابعاد بزرگ کمک می کنند تا تعداد زیادی ظرف را به یکباره بشویید.


به طور کلی سه نوع ماشین ظرفشویی بوش وجود دارد :

1- ماشین ظرفشویی توکار

2- ماشین ظرفشویی رومیزی

3- ماشین ظرفشویی ایستاده

 

ماشین ظرفشویی توکار

ماشین ظرفشویی  توکار را می توان زیر سینک ظرفشویی، بین کابینت ها، زیر صفحه کابینتها بطور دائمی نصب کرد.
این مدل توسط افرادی انتخاب می شود که ترجیح می دهند شکل و ظاهر بیرونی وسایل برقی خود را با ظاهر کابینت های آشپزخانه هماهنگ کنند.

ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی رومیزی کوچک تر بوده و برای آشپزخانه هایی که در کف آن ها فضای کافی وجود ندارد، مناسب تر است.  این مدل ظرفشویی را  معمولا روی کابینت ها و... یا نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار داده می شوند و به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد. حتی ماشین ظرفشویی رومیزی را می توان در انباری نگهداری کرد و هنگام لزوم برای شستشوی ظروف در آشپزخانه نصب کرد. ماشین ظرفشویی احتیاج به شیر آبی برای ورود آب به دستگاه دارد همچنین لوله تخلیه آن نیز بایستی درون فاضلاب قرار گیرد. البته یکی از نقاط ضعف آن ها عدم امکان شستشوی قابلمه ها و ظروف بزرگ به علت محدود بودن فضای داخلی ظرفشویی است.

ماشین ظرفشویی ایستاده

نوع ایستاده ماشین ظرفشویی برای آشپزخانه هایی مناسب است که فضای کافی برای جا دادن آن را داشته باشند. ظرفشویی های ایستاده با ظرفیت های بالا نیز موجود بوده و برای خانواده های پر جمعیت تر یا خانواده هایی که عادت به برگزاری مراسم های زیاد دارند، پرکاربردتر است. به علاوه این دستگاه ها به دلیل قابلیت ها و آپشن های متنوع و بسیار کاربردی خود طرفداران زیادی را به سوی خود جذب نموده اند.

ظرفیت های ماشین های ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی در 4 سایز 6، 8، 12، 13 و 14 نفره تولید می‌شوند. البته بعضی از برندهای متفرقه ماشین در مدل 4 نفره هم تولید می‌کنند که حالت استانداردی ندارند. منظور از 6 نفر این است که یک‌دست سرویس غذاخوری 12تایی در آن جای می‌گیرد. البته اندازه‌های 6 و 8 نفره در حالت رومیزی تولید می‌شوند و حجم کمی از آشپزخانه را اشغال می‌کنند. پرفروش‌ترین و پرهوادارترین سایز 12 نفره است. حجم آنها به اندازه یک ماشین لباسشویی است و استانداردترین حالت را دارند. البته مدل‌های 13 و 14 نفره‌ هم هستند که البته خرید آنها به خانم‌هایی که اهل مهمانی و رفت‌و آمدهای زیادند توصیه می‌شود.

 

بازوهای آبپاش


هنگام خرید به دنبال ماشین ظرفشویی هایی که دارای بیشترین بازوی آبپاش هستند بگردید. مدل های ارزان تر یک بازوی آبپاش دارند در حالیکه مدل های گران تر بیش از سه بازوی آبپاش دارند.

آبگرمکن

نکته مهم دیگر این است که آبی که ظروف با آن شسته می‌شود واقعا داغ باشد. در حقیقت، برای تاثیر بیشتر مواد شوینده توصیه می‌شود دمای آب بیش از 55 درجه سانتی‌گراد باشد البته برخی منابع هم دمای آب بیش از 70 درجه سانتی‌گراد را توصیه می‌کنند. از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و آب کشی مکرر را از بین برده و در مصرف آب صرفه جویی خواهد نمود. مدلهای جدیدتر، ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آب کشی میکند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

مصرف انرژی

 اگر به‌دنبال کاهش مصرف انرژی هستید مدلی را انتخاب کنید که سیستم شست‌وشوی با‌تاخیر داشته باشد و به‌طور خودکار در ساعاتی که پیک مصرف انرژی نیست روشن شود . البته ساکنین خانه در این ساعات در منزل حضور دارند، بنابراین برای اینکه آرامش آنها بهم نخورد ، مدل های عایق دار و کم صدا را انتخاب کنید. برچسب انرژی ماشین های ظرفشویی کمک می کند تا مخارج کارکرد وسیله را حذف کنید.

مصرف آب

ماشینهای ظرفشویی میزان آب متفاوتی مصرف میکنند که البته هرچه ماشین ظرفشویی پیشرفته باشد، مقدار آب مصرفی آن کمتر خواهد بود ولی در کل مقدار آب مصرفی دستگاه یک سوم مقدار آبی است که با شستن دستی ظرف مصرف میشود. لطفا برای اطمینان یافتن از مقدار مصرف آب، مدلهای مختلف و مقدار مصرف آنها را  بررسی کرده و یا از فروشنده بپرسید.

قفسه ها

شما باید این قسمت را به دقت بررسی کنید تا از مناسب بودن اندازه قفسه ها با بشقابها، عمق قابلمه ها، کاسه ها و خلاصه بیشتر ظروف خود اطمینان حاصل کنید. شاید ظروفی داشته باشید که در هیچ ماشین ظرفشویی جا نشوند، در چنین مواردی باید قبول کنید که یکی دو قطعه از ظروف را دستی بشویید. بعضی از ماشینهای ظرفشویی دارای سه قفسه هستند که ممکن است اندازه بشقابها یا عمق ظروف گودی که در آن قرار میدهید را محدود کنند. اکثر ماشینها دو طبقه قفسه دارند و گاهی دارای قابلیت شیب دار قرار گرفتن نیز هستند همچنین بعضی از مدل های جدید قفسه هایی با قابلیت تغییر ارتفاع هستند.   

فیلترهوا

بعضی مدلهای ماشین ظرفشویی دارای آسیابی مخصوص هستند که خرده های غذا را آسیاب کرده و همراه با آب بیرون میفرستد. اما مدلهای دیگر این دستگاه چنین آسیابی ندارند و ظروف باید قبل از قرار داده شدن در آن با دستمالی مرطوب پاک شوند.

شستشوی هوشمند

بعضی مدلهای ماشین ظرفشویی دارای حسگرهایی هستند که با عبور دادن شعاع نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن، میزان کثیفی آب را تشخیص داده و زمان خالی شدن و تعویض آب را مشخص میکند.

برنامه های شستشو

تمام ماشینهای ظرفشویی دارای سه برنامه شستشو هستند : سبک، معمولی و سنگین. برنامه های دیگر شامل شستشوی ظروف چینی/کریستال، قابلمه، خیس کردن، صرفه جویی در انرژی و شستشوی کوتاه هستند. مدلی را انتخاب کنید که بدون داشتن خواص اضافه که تنها موجب گرانتر شدن آن میشود، نیازهای شما را هم برطرف کند.

مخزن

ماشینهای ظرفشویی ارزان، دارای مخزنی از جنس پلاستیک و مدلهای گران قیمت تر، مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ (اصطلاحا استیل) دارند. جنس استیل از زنگ زدگی، رسوب و لک شدگی جلوگیری میکند. در استفاده از مدلهایی با مخزن استیل، از مواد شوینده دارای سفید کننده استفاده نکنید. 

خشک کن

ماشین های ظرفشویی با این قابلیت ، برق زیادی مصرف میکنند. اما مدلهایی که مخزن استیل دارند، به دلیل اینکه مخزن حرارت را نگه میدارد، خشک شدن عادی ظروف را تسریع میکنند.

مقدار صدا

ماشینهای ظرفشویی کمی سرو صدا ایجاد می کنند که از گردش موتور، فشار آب و…ایجاد میشود. اگر دستگاهی که انتخاب میکنید دارای دیواره های عایق کاری شده باشد، صدای مزاحم آن تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

نگهداری

مهمترین نکات، اول تمیز کردن فیلتر دستگاه است که باید ماهی یک مرتبه انجام شود و نکته دوم پاک کردن ظروف از غذاهای باقیمانده است.

 

 

اصطلاحات ماشین ظرفشویی بوش

 

Zeolith :

نوعی ماده معدنی می باشد که رطوبت را جذب کرده و در عوض حرارت تولید می کند. این ماده معدنی درون محفطه ای در برخی از ظرفشویی های بوش تعبیه شده است.

۱- باعث خشک شدن کامل ظرف شده و هیچ گونه لکه از رطوبت بر روی ظروف باقی نمی گذارد.

۲- در طول فرآیند شست و شو ظروف تا ۱۰ درصد از مصرف برق صرفه جویی می نماید.

۳- باعث کاهش زمان شست وشو می شود.

(طول عمر این ماده معدنی بیش از 50 سال می باشد که این امر سبب عدم نیاز به شارژ مجدد این ماده در ظرفشویی می شود)

Performance AAA :

شرکت بوش آنقدر به اهمیت مصرف انرژی و حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی آگاه است که به مصرف پایین و کیفیت بالای محصولات خود تأکید دارد که تمام ظرفشویی‌های بوش دارای رتبه AAA می‌باشد و همین امر ظرفشویی‌های بوش را به کم مصرف‌ترین ظرفشویی‌های جهان تبدیل کرده است.

Heat Exchanger :

این عملکرد منحصر بفرد انرژی حرارتی ایجاد شده در دوره اصلی شستشو را ذخیره کرده تا از آن برای گرم کردن آب آبکشی استفاده شود و به این ترتیب میزان قابل ملاحظه‌ای انرژی نیز ذخیره خواهد شد. درضمن با گرم شدن آب ورودی به دستگاه، ظروف گرم و تازه شسته شده در معرض آبی با درجه حرارت پایین قرار نمی‌گیرند و در نتیجه احتمال ترک خوردن یا شکسته شدن ظروف به علت تغییر دمای ناگهانی ازبین خواهد رفت.

 Aqua Sensor :

این سیستم میزان کثیفی آب مرحله اول آبکشی را سنجیده و مشخص می‌کند که آیا برای استفاده در دوره اصلی شستشو قابل استفاده می‌باشد یا نه. اگر آب فقط دارای میزان کمی از املاح و کثیفی باشد دوباره مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نکته کلیدی این است که در هر بار شستشو تا سقف ۲۰ % آب معادل ۴ لیتر توسط این سیستم صرفه‌جویی خواهد شد.

 Intensive Zone:

سبد پایین می‌تواند کاملا تبدیل به محلی برای شستشو ظروف بزرگ و قابلمه‌های بسیار کثیف شود. عملکرد با فشار زیاد و دمای بالای آب انجام می‌شود در حالی که لیوان‌ها و یا قاشق چنگال‌ها به صورت ملایم‌تر در سبد بالایی شسته می‌شوند.

 Hygien :

با انتخاب این ویژگی، دمای آب در مرحله آخر آبکشی افزایش یافته و مناسب ضدعفونی بطری کودک و ظروف مختلفی است که تمیز بودن و ضدعفونی کردن آنها ضروری است.

Vario Speed :

با انتخاب این عملکرد زمان برنامه شستشو تا سقف ۵۰ % و بدون تأثیر در عملکرد آن کاهش خواهد یافت.

Place Setting 14 :

با کمک سیستم پیشرفته و متغیر سبدها می‌توانید ظروف ۱۴ نفره شامل: ۱۴ بشقاب سوپ‌خوری و دسرخوری، ۱۴ لیوان، ۱۴ عدد قاشق چنگال و چاقو، ۱۴ قاشق چای و دسرخوری، ۲ کاسه بزرگ، ۲ ملاقه، ۱ کفگیر، ۱ قاشق سس بعلاوه ست تخم مرغ عسلی را بشویید.

 The VAario Drower:

چیدمان متغیر ظروف، خصوصیتی منحصر بفرد است که در مدل‌های جدید ارائه شده، با خارج کردن سبد مخصوص قاشق و چنگال فضای بیشتری در سبد پایینی برای قرار دادن ظروف دیگر در اختیارتان قرار خواهد گذاشت.

Half Load :

برای شستشوی آسان و به صرفه شما می‌توانید با استفاده از این برنامه از هرکدام از سبدها استفاده نمایید. با این کار زمان برنامه کاهش پیدا کرده و تا ۳۰ % آب کمتر مصرف می‌شود.

Aqua Stop :

در صورت نشت آب از هرجایی در ظرفشویی، این سیستم امنیتی ۲۴ ساعته آب را قطع کرده و مانع نشت آن می‌شود.

Child Lock :

با استفاده ازاین ویژگی صفحه نمایشگر و درب قفل شده و مانع تأثیر کودکان برروی دستگاه در هنگام شستشو می‌شود.

Detergent Automation :

مهم نیست از چه نوع قرص (, 3in1, 4in1, 5in1  2in1  (  یا شوینده‌ای استفاده می‌کنید، تمام ظرفشویی‌های بوش ایده‌ال‌ترین ترکیب شستشو را برای هر بار شستشو فراهم خواهند کرد. در ضمن دقت نمایید برای بدست آوردن نتیجه‌ای مناسب در هر دوره شستشو حتماً باید از نمک پودری نیز استفاده نمایید.

Dosage Assist :

در هنگام آغاز دوره شستشو، قرص به صورت اتوماتیک وارد محفظه‌ای خواهد شد که در آن به صورت کاملا کنترل شده و هوشمندانه مورد مصرف قرار می‌گیرد تا بهترین نتیجه شستشو نیز حاصل شود. به این ترتیب از افتادن قرص در بین ظروف نیز جلوگیری خواهد شد.

Advanced Filter System  :

فیلتری با قابلیت پاکیزگی بالا و تعویض آسان که نسبت به مدل‌های قبلی ۵۰ % تصفیه آب بیشتری داشته و میزان گردش آب ۱۵ % افزایش می‌یابد. بدین ترتیب از قطره قطره آب حداکثر استفاده خواهد شد.

Large Item Spray Heads :

با استفاده از این ویژگی شستشوی سینی‌ها و ظروف بزرگ بسیار آسان خواهد بود. دیگر نیازی نیست تا ظروف از قبل خیس بخورند. تنها کافیست سبد بالایی را خارج کرده و قطه آب‌پاش بزرگ را در جای مخصوص آن نصب نمایید.

Vorioflexpluse Baskets with Rackmatic :

سیستم جدید سبدها فضای بیشتری را (۱۴ نفره) در اختیارتان قرار خواهد گذاشت. بعضی مدل‌ها با داشتن ۶ حالت مختلف برای تنظیم ارتفاع سبدها هر نوع چیدمانی را امکان‌پذیر می کنند و تمام ظروف به صورت کاملاً مطمئن در سبدها جای می‌گیرند. سیستم کشویی و قابل تنظیم سبدها این اجازه را می‌دهند تا ارتفاع سبد بالایی را حتی زمانی که پر است تنظیم نمایید.

 Turbo Speed 20min:

درمدل‌هایی بامصرف 6/5 لیتر آب به جای برنامه نیمه‌شور (half load) از این عملکرد استفاده می‌شود. این برنامه امکان شستشوی ظروف زیاد (طی یک میهمانی) را بطور پیاپی (حداکثر ۳ شستشو) در زمان کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای برای شما فراهم می‌سازد.

 loadingsensor :

وزن ظروف داخل ماشین با استفاده از این سنسور سرعت چرخشی محاسبه شده تا بتواند میزان درستی از آب مورد نیاز برای شستن ظروف را مصرف کند. قاعدتا برای تعداد ظروف کمتر آب کمتری مصرف خواهد شد. این سنسور میزان مصرف بهینه آب را برای حتی نصف ظرفیت یا حداکثر ظرفیت محاسبه کرده و در مصرف آب و برق صرفه می‌کند.

Class Protection Technology :

 از آنجایی که آب لوله‌کشی باعث خوردگی و صدمات ریز به شیشه می‌شود، ماشین‌های ظرفشویی بوش با این تکنولوژی به صورت مداوم میزان سختی آب را تنظیم می‌کنند تا صدمه‌ای به محصولات شیشه‌ای وارد نشود.

 Timelight :

به کمک چراغ زمان که بر روی کف زمین منعکس می‌شود، متوجه شروع به کار ماشین ظرفشویی و مدت زمان باقی‌مانده از عملیات شستشو خواهید شد. همچنین میزان پیشرفت هریک از مراحل را هم نشان می‌دهد.

تایمر تاخیر :

با تایمر تاخیر قادر خواهید بود برنامه‌ای را از پیش تنظیم کنید و راس ساعتی خاص ماشین ظرفشویی شروع به کار کند. این ویژگی به راحتی به شما اجازه می‌دهد تا در هر زمانی از طول روز (شب یا روز) برنامه شستشو شروع به کار کند.

  ̣Open Assist :

با کمک این ایکون می‌توانید به طور کامل در ماشین ظرفشویی را تنها با فشار دادن جلوی در، باز کنید. این باز شدن در چیدن و برداشتن ظروف را راحت‌تر می‌کند. با این ویژگی نه تنها آشپزخانه شما مدرن‌تر به نظر می‌رسد بلکه کار با دستگاه را نیز راحت‌تر می‌کند.

 Vario Drawer Plus:

بهترین ماشین‌‌های ظرفشویی فضای داخلی بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند، این کشو فضای بیشتری را برای ظروف بزرگی مثل قابلمه در اختیارتان می‌گذارد. در دو طرف کشو فضایی برای وسایل کوچک یا حتی فنجان‌ها دارید.

برنامه شبانه با 39 دسی بل صدا :

 برنامه شبانه شستن ظروف کاملا اقتصادی بوده و بسیار کم صداست. این ویژگی باعث ذخیره در مصرف برق و کاهش هزینه آن در ساعات کم‌مصرف شب می‌شود.

  Super Silence 40-45 db:

موتور الکتریکی این نوع ماشین‌های ظرفشویی عایق صدای خوبی دارد که به شما شستشوی بسیار آرام و کم صدایی را تضمین می‌دهد. (صدای کم ۴۰ تا ۴۵ دسی‌بل(

  Super Silence 39-40 db:

به لطف عایق‌های صدا در موتورهای این مدل‌ از ماشین‌های ظرفشویی صدای تولید شده بسیار کم است (۳۸ تا ۳۹ دسی‌بل(

 DuoPower Spray Arms:

علاوه بر بازوی چرخان در پایین دستگاه،  دو بازوی دیگر در سبد بالایی در اختیارتان می‌گذارد تا ظروف به صورت کامل شسته شوند. با طراحی خاص این دو بازو آب به طور موثر تمام ظروف را می‌شوید.

Active Water :

این تکنولوژی نوآورانه حداکثر بهره‌وری را در شستشو به ارمغان می‌آورد و کاملا با محیط‌ زیست سازگار است. این تکنولوژی با استفاده از فیلترهای بهینه شده، گرم شدن سریع‌تر آب و پمپ جدیدتر در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

 

 کلام آخر

تا اینجا با ماشین های ظرفشویی بوش و اصطلاحاتی در مورد آن آشنا شدید و متوجه شدید که انتخاب برند بوش یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود. اگر شما نمی توانید به خاطر هزینه های بالای ماشین ظرفشویی بوش یکی از آنها را در خانه داشته باشید، فروشگاه اینترنتی پارسیان کردیت این مشکل را برای شما حل کرده است .  پارسیان کردیت به شما این نوید را میدهد که شما حتی با بودجه ی کمی که برای خرید محصولات بوش در نظردارید می توانید به صورت اقساطی آن هم از نوع بلند مدت ( تا 24 ماه ) و بدون ضامن از ما خرید کنید (روند اعتبار سنجی و  خرید نیز بیش از 3 روز به طول نخواهد کشید ) و خانه ای زیبا ، راحت با محصولات مرغوب بوش را داشته باشید.

                                                                                                                                                          پارسیان کردیت

     

یخچال فریزرهای بوش

یخچال فریزرهای بوش

از زمانی که اولین نوع یخچال وارد آشپزخانه شد مدت زیادی گذشته است، اما اساس کار یخچال‌های امروزی یعنی تازه و خنک نگه داشتن مواد غذایی خانه هنوز برهمان سبک ساده است و هیچ تغییری نکرده، درحالی که ظاهر آنها به یخچال‌هایی الکترونیک امروزی تبدیل شده‌اند. اگر برای خرید یخچال فریزر راهی بازار شده اید متوجه شده اید که یخچال های امروزی دیگر فقط یک محفظه با قابلیت خنک کردن مواد خوراکی نیستند، بلکه به لوازمی الکترونیک و گاه پیچیده تبدیل شده اند. هرچند فلسفه وجودی این وسیله مهم زندگی آسایش بیشتراست، اما ظاهراً این تنوع تولید و پیچیده شدن امکانات الکترونیک یخچال های امروزی باعث سردرگمی و البته هزینه های اضافه خانواده می شود. گاهاً هیچ نیازی به داشتن امکانات اضافی در یخچال فریزرها به هنگام انتخاب و خرید نیست، البته حتماً باید موارد مورد نیازخانواده را در نظر گرفت تا به خاطر داشتن گزینه های اضافی در یخچال فریزرها هزینه اضافی پرداخت نکیم. بنابراین مدل های گوناگون، طراحی های متفاوت با قابلیت های متفاوت همه و همه باعث آشفتگی ذهنی خریداران شده در حالی که می توان با رعایت اصولی ساده و البته ابتدایی بهترین و اقتصادی ترین انتخاب را داشته باشیم، پس اگر شما هم جزو آن دسته از مصرف کنندگان هستید که قصد خرید یخچال فریزر را دارید کمی صبرکنید و قبل از این که راهی شوید این گزارش را بخوانید.

یخچال فریزرهای بوش علاوه بر دارا بودن تنوع در سایز، از تکنولوژی خنک کنندگی مجزا در یخچال و فریزر نیز برخودار
می باشند ، همچنین دارای10 سال وارانتی تعویض موتور بدون قید و شرط و مهمتر از همه اینکه موتور آن اینورتر و کم مصرف است و تا 70% از مصرف انرژی کمتر برخوردار می باشند .

شما می توانید با خرید لوازم خانگی بوش  صرفه جویی در مصرف منابع را به ارمغان بیاورید. بوش با تولید لوازم خانگی کم مصرف، در مقایسه با 15 سال گذشته تا 80% در مصرف برق و تا 60% در مصرف آب صرفه جویی می کند. لوازم خانگی بوش با فناوری سازگار با محیط زیست، توانسته جای خود را در میان طرفداران باز کند . خطوط تولید محصولات بوش از مراحل نخست تا پایان با توجه به استاندارهای سازگار با محیط زیست پی ریزی شده اند. محصولات بوش همیشه پیشرو در پایه گذاری استانداردهای نوین برای تکنولوژی کارآمد و آسایش مصرف کنندگان می باشد.

یخچال فریزرهای بوش، نه تنها طعم خوش به زندگی روزمره می بخشند، بلکه آن را راحت تر می کنند. وقتی شما در یک تابستان گرم هوس یک چیز خنک میکنید، می توانید از بین سالادهای لذیذ، میوه های تازه و نوشیدنی های خنک انتخاب کنید و لذت ببرید. برای تازه نگه داشتن مواد غذایی و چیدمان راحت آنها در درون یخچال، بوش سالهاست که از فناوری های نوین کم مصرف، فضای داخلی انعطاف پذیر و سیستم های خلاقانه بهره گرفته است.

در یخچال فریزرهای بوش با قفسه‌ بندی مرتب، کشوهای جادار و تقسیم بندی هوشمندانه فضای داخلی همیشه به طور دقیق نمایانگر نوع مواد غذایی که در یخچال نگهداری می شوند هستند. به علاوه، طبقات و قفسه‌ های مجهز به ریل‌ های تلسکوپی به نرمی به سمت خارج کشیده می شوند که این گذاشتن و برداشتن غذا را بی نهایت راحت می کند. به واسطه روشنایی عالی نیز، همیشه دید واضحی از فضای داخل دارید.

بسته شدن درب یخچال فریزرهای بوش به ارامی و بهرتین نحو اتفاقی نیست، به دلیل این است که آن را برای دویست هزار بار آزمایش کرده اند، به هرحال قبل از بازررسی تمامی استانداردهای مطرح هیچ وسیله ای کارخانه بوش را ترک نمی کند. اینگونه کیفیت معمول بوش ایجاد می شود که می توانید در زندگی روزمره خود به آن اعتماد کنید.

بوش و تکنولوژی در خدمت زندگی

با خرید لوازم خانگی بوش، کیفیت و خدمات پس از فروش و ضمانت اصل بودن کالا را با خود به منزل میبرید و خیالتان آسوده خواهد بود. کیفیت بالا برای شرکت بوش مفهومی بسیار فراتر از استفاده از مواد اولیه مرغوب دارد، به همین دلیل در هر مرحله از کار، از طراحی اولیه گرفته تا ریزترین قطعات یدکی و همچنین خدمات پس از فروش تمام تمرکز و اشتیاق خود را معطوف جزئیات کرده و تنها از این طریق است که می تواند کیفیتی را که همگان در جهان از لوازم خانگی بوش انتظار دارند را تضمین کند. تمرکز و دقت بالا به جزئیات از طراحی اولیه ریزترین قطعات آغاز می شود. لوازم خانگی بوش در تمای دنیا با توجه به بالاترین استانداردهای جهانی کیفیت و زیر نظر مهندسین آلمانی تولید می شود. شرکت بوش لوازم خانگی کوچک را 2 سال و لوازم خانگی بزرگ را 3 سال با تمامی قطعاتشان در برابر هرگونه نقص تحت ضمانت قرار میدهد. جهت هرگونه خدمات با اطمینان خاطر با مراکز رسمی خدمات مشتریان بوش می توانید تماس حاصل فرمایید.  در تمامی خدمات بوش قطعات یدکی و لوازم نگهداری جانبی تمامی اصل خود شرکت بوش مورد استفاده قرار میگرید. بیشترین و تخصصی ترین اطلاعات در مورد دستگاه شما را کارشناسان حرفه ای بوش دارند.

یخچال و فریزر بالا پایین یا (کُمبی)

رایج ترین نوع یخچال‌ها، آن‌هایی هستند که فضای بین یخچال و فریزر، توسط یک خط افقی از هم جدا شده است. این کلاس که کلاسیک‌ترین نوع یخچال هم محسوب می‌شود، برای کاربرانی مناسب است که فضای کمی برای دستگاه دارند و می‌خواهند از این فضا، حداکثر استفاده را داشته باشند. این کلاس یخچال، برای خانواده‌های کم‌جمعیت که نمی‌خواهند هزینه‌ای زیادی هم بپردازند، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. در این کلاس دو نوع یخچال وجود دارد: آن‌هایی که فریزرشان در بالای یخچال قرار داشته و آن‌هایی که فریزرشان در پایین یخچال تعبیه شده است.

یخچال فریزرهای که محفظه فریزر آنها در بالا قرار دارد

در این نوع یخچال فریزرها، موادغذایی هم سطح چشمان شماست. در صورتی که به طور مداوم نیاز دارید به موادغذایی در فریزر دسترسی داشته باشید، ما یخچال فریزر با فریزر بالا را توصیه می کنیم. با فریزر هم سطح چشمانتان، دیگر نیازی نیست تا خم شوید و با ویژگی ایستاده بودن این محصولات، می توانید هر کجا که دوست دارید، قرارشان دهید. یخچال فریزرهای سرهم بوش که محفظه فریزر آنها در بالا و یخچال در پایین قرار دارد دارای تنوع زیادی هستند و محفظه فریزر آنها طبقه ای هستند. این نوع یخچال فریزرها به شما اجازه می دهد تا مواد غذایی را کاربردی تر بچینید تا در دسترس شما قرار داشته باشند. این یخچالها از سایز 14 تا 30 فوت در بازار وجود دارد و بعضی دارای آبریز و بعضی بدون آبریز هستند.

ما برند بوش را به شما پیشنهاد میدهیم زیرا که هم تنوع مدل های آن بسیار زیاد است و هم اینکه تکنولوژی آن بسیار پیشرفته است و هم اینکه شرکت بوش خدمات بسیار خوبی پس از فروش ارائه میدهد. و این امر خود به تنهای باعث آسایش خیال مشتریان این محصول می گردد.

یخچال فریزرهای که محفظفه فریزر آنها در پایین قرار دارد.

با این یخچال فریزرها، قسمت یخچال دقیقاً در مقابل چشمان شما قرار خواهد داشت و در قسمت پایینی، فضای بزرگ فریزر قرار دارد. از آنجا که دستگاه دقیقاً از وسط تقسیم شده، موادغذایی درون فریزر را نیز بدون خم شدن می توانید بردارید. این نوع یخچال فریزرها تنوع کمتری نسبت به فریزرهای که در بالا قرار می گیرند دارند ، اما مزیتی که در آنها وجود دارد این است که فریزر آنها حالت کشویی دارد و مثل فریزر بالاها طبقه ای نسیتند و حسن این فریزرها در این است که مواد فریز شده به صورت منظم و منسجم تری در فریزر جاگیر می شوند. یخچال فریزرهای سرهم بوش که فریزر آنها در زیر قرار دارد امکانات بسیاری را در طراحی و چیدمان آشپزخانه برای شما فراهم می کند.

فریزر بالا یا فریزر پایین کدام را انتخاب کنیم؟

حقیقت این است که فریزر در این دو گروه تفاوت‌های مهمی با هم دارند، اول اینکه نسبت گنجایش فریزر به یخچال در مدل‌های فریزر پایین در مقابل مدل‌های فریزر بالا، بیشتر است. دوم اینکه در فریزرهای بالا، هیچ کشویی نباید وجود داشته باشد؛ چون علاوه‌بر دشوار کردن قراردادن و برداشتن مواد غذایی و بسته‌ها، امکان افتادن کشو روی کاربر هم وجود دارد. از طرفی در فریزرهای پایین، تقریبا تمام طبقات به‌صورت کشو درنظر گرفته می‌شود تا قراردادن و برداشتن مواد غذایی و بسته‌ها راحت‌تر باشد. پس بسته به میزان استفاده و مقدار موادی که به‌صورت معمول در یخچال یا فریزر قرار می‌دهید، یکی از این دو کلاس اولویت پیدا می‌کند.

یخچال فریزرهای دوقلو

مورد سوم، یخچال فریزر های دوقلو میباشد که در این مدل، یک قسمت یخچال تک است و یک قسمت فریزر تک، که در کنار هم دوقلو میشوند و در بازار به یخچال فریزر دوقلومعروف هستند.این مدل برای خانم هایی که کارمند هستند و در بیرون از خانه کار میکنند بسیار مفید است زیرا که فریزر بسیار بزرگی دارد و مواد غدایی تا یک ماه را میتوان در آن ذخیره کرد .معمولا فریزرها 6 کشو و یا 7 کشو هستند و جای بسیار زیادی برای ذخیره مواد غذایی دارند.ولی باید توجه داشته باشد که باید فضایی حداقل 120 سانت در آشپزخانه داشته باشد ، زیرا که عرض هر کدام از آنها 60 سانتی متر میباشد. از بین یخچال فریزرهای دوقلوموجود در بازار، ما یخچال فریزرهای بوش را پیشنهاد میدهیم .

 

امکاناتی که در یخچال فریزرهای بوش قرار دارد:

سیستم ضد برفک Nofrost

یخچال فریزرهای بوش، با داشتن این سیستم ، هرگز برفک نمی زنند و به لطف محافظت در برابر یخ زدن که از هدر رفتن زمان و کار اضافی جلوگیری می کند.

سیستم تازه نگه داشتن مواد غذایی   VitaFresh Plus

یک رژیم غذایی سالم با خرید مواد غذائی سالم شروع و با طبخ به پایان می رسد. در این مراحل، حفظ ویتامین‌ ها و مواد مغذی ارزشمند بسیار مهم است. با داشتن این نوع سیستم در یخچال فریزرهای بوش می توانید میوه و سبزیجات را سه  برابر زمان معمول تازه نگه دارید. این فناوری با کاهش میزان اتلاف مواد غذائی به محیط زیست کمک فوق‌ العاده‌ ای می کند. بسته به نوع و مقدار مواد غذایی، می‌ توان تنظیمات آن را به راحتی تغییر داد. به این ترتیب میوه ها و سبزیجات تا دو برابر زمان معمول تازه‌ تر، با طراوت و سرشار از ویتامین باقی می‌ مانند. VitaFresh Plus    بهترین انتخاب برای نگهداری مواد غذایی و سلامتی شما می باشد. ماهی، گوشت و لبنیات، در بهترین حالت باید در فضای خشک و با رطوبت پایین نگهداری شوند. از طرفی، میوه و سبزیجات نیازمند هوایی مرطوب هستند تا از خشک شدنشان جلوگیری شود. سیستم نوآورانه Stay-Fresh در یخچال فریزرهای بوش برای موادغذایی متفاوت، موقعیت های نگهداری متفاوت فراهم کرده و بهترین فناوری سرما را برای هر نوع موادغذایی فراهم می کند. پس می توانید مطمئن باشید که سبزیجات شما برای زمان طولانی تری در محفظه VitaFresh بوش تازه می ماند.

سیستم جریان هوای چندگانه MultiAirflow

 چرخش دائمی هوا در تمام سطوح به جهت طراوت طولانی ترمواد غذایی می باشد.

قفسه آسان برای دسترسی  EasyAccess Shelf

 قفسه شیشه ای با قابلیت جمع شوندگی برای سهولت در قرار دادن و برداشتن مواد غذایی و با دید عالی به مواد غذایی تعبیه شده است.

  جایخی  IceTwister  

به جهت پر کردن و برداشتن آسان تکه های یخ می باشد.

  چراغ LED

برای روشنایی یکسان یخچال بدون زنندگی نور برای دوام بیشتر دستگاه، موجب روشنایی محیط و جلوگیری از ایجاد سایه درون یخچال می شود. چراغ های LED در مدت زمان کارکردشان نیازی به تعویض ندارند. طراحی بهینه محل قرارگیری چراغ های LED جانبی و متمرکز، موجب روشنایی بیشتر کشوی میوه و سبزیجات شده است.

صفحه نمایش LCD

داخلی با تنظیمات ویژه که باعث تنظیم آسان دمای یخچال و فریزر می شود.

  ویژگی های الکتریکی داخلی

صفحه نمایش مدرن تعبیه شده بر روی درب امکان عملکرد ساده و قابلیت خواندن از بیرون را فراهم می کند.

  کنترل جداگانه دما

 برای تنظیمات جداگانه بخش های مختلف یخچال و فریزر است.

  آب سردکن

آب خنک و گوارا تنها با فشار یک دکمه می توانید در دست داشته باشید.

 

نکاتی در مورد نگه داری یخچال فریزر

داخل یخچال را با جوش شیرین و اب سرد تمیز کنید تا بوی ماندگی نگیرد

داخل یخچال فریزر غذای داغ نگذارید.

یک مسئله مهم برای یخچال ها این است که برای یخچال فریزرها حتما از محافظ برق استفاده کنید، چون برق تهران دائما نوسان دارد.

یخچال را  در جایی قرار دهید که دور از وسایل حرارتی از قبلی اجاق گار، فر و آبگرمکن باشد.

پشت یخچال حداقل باید ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.

ترجیحا درب یخچال را برای مدت زمان زیادی باز نگذارید.

یخچال باید از سطح زمین فاصله داشته باشد تا بدین ترتیب سطح پایین یخچال دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشود.

 برای افزایش طول عمر، نوار دور یخچال همیشه باید تمیز باشد.

در زمستان از درجه های ۱ تا ۲ و در تابستان از درجه های ۲ تا ۴ استفاده شود.

برای مسافرت های طولانی بهتر است یخچال را از برق جدا کنید.

به هنگام جابجایی آن را بصورت ایستاده حمل کنید به طوری که قسمت موتور در پایین و قسمت راس یخچال همیشه به سمت بالا باشد.

برای تمییز کردن یخچال هیچگاه از آب استفاده نکنید و همیشه از دستمال نمدار و سپس خشک استفاده کنید.

برای جدا کردن مواد غذایی از داخل یخچال فریزر و یا یخدان هرگز از چاقو و وسایل تیز استفاده نکنید.

محل قرار دادن بطری در یخچال نباید زیاد سنگین شود، زیرا این امر سبب شکستگی این قسمت شده و در ضمن درب نیز آسیب خواهد دید.

اجزای یخچال

هر یخچال بصورت پایه دارای :

کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و گاز و ترموستات است. هریک از اینها جزو لاینفک وسایل سرماساز هستند که در صورت نبود هریک این فرایند امکانپذیر نمی‌باشد.

کمپرسور

کمپرسور یخچال خانگی از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل گردیده‌است که هر دو قسمت درون پوسته‌ای فولادی قرار دارند.

قسمت الکتریکی در اغلب یخچالهای خانگی یک الکتروموتور از نوع آسنکرون می‌باشد که وظیفه به حرکت درآوردن قسمت مکانیکی را به عهده دارد. البته در سال‌های اخیر کمپرسورهای یخچال فریزرها هم تغییرات زیادی داشته‌اند، و قسمت الکتریکی آن اینورتری یا موتور خطی شده‌اند.

قسمت مکانیکی در کمپرسورهای یخچال خانگی شامل یک سیلندر است که پیستون آن توسط هستهٔ موتور الکتریکی به حرکت در می‌آید. حرکت رفت و برگشتی پیستون باعث ایجاد حالت مکش و دمیدن می‌شود، و البته در کمپرسورهای نوع خطی و نوع کمپرسور روتوری یا کمپرسور نوع اسکرال، میل لنگ دیگر وجود ندارد. مقدار مشخصی از روغنی که مخصوص این کار ساخته شده داخل پوسته وجود دارد که وظیفه روانکاری و خنک‌کردن قسمت الکتریکی و مکانیکی را بر عهده دارد.

اواپراتور

کمپرسور وظیفه فشرده کردن و گردش گاز مبرد فریون را درون کانالهای اواپراتور بر عهده دارد، که در نتیجه گردش گاز در کانالها و به خاطر خاصیت گاز مبرد فریون باعث خنک شدن اواپراتور می‌شود. به عبارت صحیح تر کمپرسور یخچال وظیفه فشرده کردن ماده مبرد را دارد، تا در قسمت کندانسور گاز داغ، با از دست دادن گرما تبدیل به مایع شود و در اواپراتور مایع مبرد اجازه انبساط پیدا می‌کند و با تغییر فاز از حالت مایع به گاز، گرما را از داخل یخچال می‌گیرد و در قسمت کندانسور به محیط می‌دهد. در نتیجه باعث خنک شدن یخچال می‌شود. امروزه مبردهای فریون بعلت مشکلات زیست‌محیطی، با مبردهای دیگر مثل R134 و R600 جایگزین شده‌اند.

کندانسور

کندانسور قسمتی از سیستم است که وظیفه خنک‌سازی سیال عامل و عمدتاً تبدیل بخار به مایع را بر عهده دارد. در واقع گاز فریون پس از فشرده شدن توسط کمپرسور در کندانسور خنک شده و تبدیل به مایع می‌گردد. در یخچالهای خانگی معمولاً به صورت شبکه‌ای لوله‌ای بر روی دیواره پشت یخچال نصب شده است ودر یخچالهای بزرگ فروشگاهی معمولاً شبیه رادیاتور اتومبیل است که اغلب از یک فن جهت بهبود فرآیند میعان نیز استفاده شده است.

ترموستات

ترموستات نیز کار قطع و وصل شدن جریان برق (متعادل نگه داشتن دمای یخچال) را به کمپرسور انجام می‌دهد. به طوری که وقتی دمای یخچال بالا آمد (داخل یخچال گرم شد) با وصل شدن جریان برق کمپرسور شروع به کار می‌کند و داخل یخچال را خنک می‌کند و وقتی دما پایین آمد (داخل یخچال خنک شد) جریان برق را از کمپرسور قطع می‌کند.

گاز یا ماده مبرد

در یخچال‌های اولیه از گاز آمونیاک (NH3) به عنوان گاز مبرد استفاده می‌شد، اما به علت عوارض ناگوار آن در برخورد با بدن انسان، ترکیب شدن حالت مرطوب آن با مس و آلمینیوم، و نیز خاصیت انفجاری‌اش، و خطر خفگی ان برای انسان، رفته‌رفته از گاز فریون به جای آن استفاده گشت. در یخچال‌های رایج امروزی معمولاً از فریون ۱۲ با ترکیب CCl2F2 استفاده می‌شود که گازی بی‌بو است و حتی در صورت ترکیب شدن با رطوبت موجب خوردگی فلزات نمی‌شود، همچنین فریون قابل اشتعال نیست. از معایب استفاده از فریون در یخچال‌ها می‌توان به حجم زیاد آن‌ها در مقایسه با آمونیاک، و تخریب لایه اوزون و ایجاد اثر گلخانه‌ای اشاره کرد. با توجه به این معایب تلاش‌هایی برای یافتن گازهای جایگزین فریون به عمل آمده که گاز جدیدی به نام 134A  و مبرد هیدروکربن R600 حاصل آن است. در کولرهای گازی از فریون ۲۲ استفاده می‌شود که به علت دارا بودن هیدروژن، اثر تخریبی آن در لایهٔ اوزون به مراتب کمتر از فریون‌های ۱۱ و ۱۲ است. بعد از کار با گازهای R134 و R12 و ... ، مشکلاتی مانند راندمان پایین، قیمت بالا، مقدار زیاد مورد استفاده در مسیر برودتی یخچال و غیره باعث شد گاز ارزان و خطرناک (R600 ایزوبوتان) با راندمان بالا جایگزین گاز قبل بشود، و برای کولر گازی‌ها بجای R22، از گاز R410 , R407 استفاده میکنند. مبردهای یخچال و کولر گازی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند از نظر ترکیب مولکولی. گازهای قدیمی مثل R12,R22,R134 همگی از یک نوع مولکول هستند؛ ولی گازهای جدید مثل R600,R410,R436,R407 همگی از چند نوع گاز تشکیل شده‌اند و موقع شارژ گاز باید بصورت مایع شارژ شوند تا میزان ورودی به یخچال فریزر یا کولر گازی متعادل باشد.

جا یخی (فریزر)

روش کار یخ زن یا جا یخی که به آن فریزر نیز میگویند همانند یخچال است با این تفاوت که ترموستات آن برای دمای پایین‌تری تنظیم می‌شود. همچنین مناسب است که از گاز مبردی استفاده شود که دمای تبخیر آن پایین‌تر باشد (مانند فریون ۱۲). در فریزرهای پرقدرت از بادبزن برای خنک‌کردن کمپرسور و کندانسور استفاده می‌شود. دمای فریزرها از -۱۴ درجه سلسیوس سردتر باید باشد تا به مواد غذایی آسیب نرسد. اکثر فریزرهای خانگی دمای تنظیمی از ۱۴ الی ۲۵ درجه سلسیوس دارند. برای فریزرهای نگهداری بستنی از مبرد R22 که تا دمای ۴۰ درجه سلسیوس سرما تولید می‌کنند استفاده می‌شود.

 

کلام آخر

تا اینجا با یخچال فریزرهای بوش و اصطلاحاتی در مورد آنها آشنا شدید و متوجه شدید که انتخاب برند بوش یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود. اگر شما نمی توانید به خاطر هزینه های بالای یخچال فریزرهای بوش یکی از آنها را در خانه داشته باشید، فروشگاه اینترنتی پارسیان کردیت این مشکل را برای شما حل کرده است .  پارسیان کردیت به شما این نوید را میدهد که شما حتی با بودجه ی کمی که برای خرید محصولات بوش در نظردارید می توانید به صورت اقساطی آن هم از نوع بلند مدت ( تا 24 ماه ) و بدون ضامن از ما خرید کنید (روند اعتبار سنجی و  خرید نیز بیش از 3 روز به طول نخواهد کشید ) و خانه ای زیبا ، راحت با محصولات مرغوب بوش را داشته باشید.

                                                                                                                                           پارسیان کردیت

     


امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
نظرات کاربران
ارسال نظر
ارسال سریع کالا

ارسال سریع کالا به تمام نقاط کشور

پشتیبانی برخط

پشتیبانی آنلاین ( ایمیل و..)

تضمین قیمت

تضمین بهترین قیمت کالا

پرداخت امن

100% پرداخت امن و مطمئن