021-66476942
parsiancredit@gmail.com

دانستنی های لباسشوئی های سامسونگ

دانستنی های لباسشوئی های سامسونگ

داشتن اطلاعاتی هر چند مختصر درباره هر کالایی که قصد خرید آن را دارید، می تواند از ضررمالی شما بابت یک خرید نامناسب جلوگیری کند، در اینجا سعی بر این داریم که شما را برای یک خرید مناسب و انتخاب بهترین گزینه با توجه به بودجه و امکاناتی که در اختیار دارید راهنمایی نماییم.

نکات مهمی هستند که شما به عنوان خریدار ماشین لباسشویی هنگام خرید باید مد نظر داشته باشید و به آنها دقت کنید، اما ممکن است به دلیل جذابیت ظاهری کالاها و امکانات آنها و تنوع بالایی که در بازار وجود دارد، شما را وسوسه نماید و باعث شود نکات ضروری که قبلاً مد نظرتان بوده را فراموش کنید و اقدام به خرید یک کالای نا مناسب نمایید. این خرید نامناسب نه تنها باعث به هدر رفتن پول شما و ضرر مالی خواهد بود، بلکه اگر مصرف انرژی بالایی هم داشته باشد شما را برای صرف هزینه های آتی هم با مشکل روبرو خواهد کرد.

شما می توانید با صرف وقت و زمان زیاد و پرس و جو از فروشندگان لوازم خانگی و یا مصرف کنندگان همان کالا، اطلاعاتی بدست آورید، اما ما به شما کمک خواهیم کرد که نکات ضروری قبل از خریدتان را بدانید و قبل از رفتن به بازار و انتخاب کالای مورد نظر، باید سراغ چه مدل هایی با چه امکاناتی بروید تا در این بازار آشفته و پر زرق و برق بهترین انتخاب را داشته باشید تا پشیمان نشوید.

میزان مصرف انرژی

این روزها بالا بالارفتن قیمت برق و ارزشنمد تر شدن انرژی نسبت به سال های قبل، بیشتر خریداران به دنبال کالای کم مصرف هستند، طی سالهای اخیر و تبلیغات زیاد جهت نصب برچسب انرژی بر روی کالاها و پیشی گرفتن تولیدکنندگان از یکدیگر در ارائه بهتر محصول خود در این خصوص، بهتر است از مدل ماشین لباسشویی که رتبه مصرف انرژی آنها A  است انتخاب کنید. بدیهی است که ماشین لباسشویی که مصرف انرژی آنها پایین تر از A است مناسب و به صرفه نخواهد بود. هنگامی که سری به بازار می زنید متوجه خواهید شد که محصولاتی هستند که مصرف انرژی آنها (A ، A+ ،A++  ، A+++) می باشد، که البته قیمت بالاتری هم دارند، ولی برای خرید مناسب تر هستند، هر چه تعداد علامت + در مصرف انرژی بیشتر باشد یعنی آن محصول مصرف برق و آب کمتر و از کیفیت شستشوی بالاتری برخوردارند.پس خاطرتان باشد که اولین و مهمترین نکته در انتخاب و خرید یک ماشین لباسشویی مناسب توجه کردن به استاندارد بودن و رتبه مصرف انرژی آن است. زیرا شما حداقل هفته ای 1 تا 2 بار از ماشین لباسشویی استفاده خواهید کرد، پس بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

ظرفیت

دومین نکته مهمی که بعد از میزان مصرف انرژی باید مد نظر خریداران باشد، انتخاب محصول براساس ظرفیت آن است. معمولاً ظرفیت ماشین های لباسشویی بر اساس تعداد اعضای خانواده انتخاب می شود، مثلاً برای خانواده های کوچک خرید یک ماشین لباسشویی با ظرفیت هفت کیلویی مناسب نیست، زیرا می بایست با با فاصله زمانی زیاد از ماشین لباسشویی استفاده کنند و برعکس برای یک خانواده پرجمعیت یک ماشین لباسشویی با ظرفیت پنج کیلویی مناسب نیست، به دلیل اینکه خیلی زود به زود باید از دستگاه استفاده کنند و یا حتی مجبور شوند در یک روز دوبار از ماشین لباسشویی استفاده کنند، در نتیجه طول عمر ماشین لباسشویی آنها کمتر خواهد بود. پس بهترین گزینه را نسبت به حجم مورد استفاده انتخاب نمایید. ماشین های لباسشویی با هر ظرفیتی که باشند به جزء مدل های 12 کیلویی معمولاً ابعاد و طراحی بدنه یکسانی دارند. قابل ذکر است که بعضی از ماشین لباسشویی، دارای سنسور ظرفیت هستند، یعنی در این مدل ها به صورت اتوماتیک وزن لباس ها را محاسبه می کنند و تمام کارکرد دستگاه را نسبت به وزن لباس ها تنظیم می کنند، بدیهی است که از قیمت بالاتری هم برخوردارند.

شکل ظاهری

ماشین های لباسشویی یکی از وسایل ضروری خانه ها، مخصوصاً آشپزخانه ها به شمار می روند. پس شکل ظاهری مدلی که انتخاب می کنید هم می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. در بعضی از مدل ها، دکمه های زیادی روی بدنه آنها برای تنظیم دستگاه قراردارد که استفاده از آن را بسیار آسانتر می کند، اما ظاهری شلوغ دارند که مورد پسند خیلی از خریداران نیست و همچنین برای نظافت بدنه هم کار را با مشکل روبرو می کند. در مقابل مدل هایی هم هستند که از چند دکمه برای تنظیم روی بدنه آنها تعبیه شده که مسلماً کارکردن با آنها کمی دشوار است، اما ظاهری ساده و مدرنتر پیدا می کنند و البته نظافت بدنه آنها هم راحت تر و آسانتر است. در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی نمایشگر LCD  و یاLED  دارند که ظاهری بسیار مدرن به بدنه می دهند که فرایند شستشو را با وضوح بیشتری نمایش می دهند، البته وجود این نمایشگر باعث بالاتر رفتن قیمت دستگاه می شود. نکته دیگر در باره بدنه لباسشویی ها میزان درجه باز شدن در آن است، مدل هایی که 180 درجه باز می شوند، برای خرید مناسب تر هستند چون استفاده آسان تری خواهند داشت.

برنامه های شستشو

داشتن برنامه هایی شستشوی متنوع یکی از محاسن در انتخاب ماشین لباسشویی به حساب می آیند. البته می بایست قبل از خرید در نظر داشته باشید که تا چه حدی به این امنکانات نیاز دارید، بسیاری از برنامه های شستشو شاید سالی یکبار هم مورد نیازتان نباشند و بعضی دیگر به دلیل تنظیم زیادی که احتیاج دارند ممکن است به خاطر بی حوصله گی از آن استفاده نکنید.
طبق تحقیق انجام شده یکسری از برنامه ها کاربردی هستند به دلیل اینکه استفاده زیادی دارند و از برنامه های پر طرفدار به حساب می آیند مثل شستشوی لباس کودک، شستشوی پتو و ملحفه، شستشوی روزانه، که ارزش پرداخت پول بیشتر را دارند. ولی بعضی از برنامه ها چندان ضروری نیستند، مثل شستشوی لباسهای تیره و شستشوی ضد چروک، شستشوی فوق سریع یا شستشوی دستی، که در نتیجه اگر این برنامه ها هم در کالای مورد نظرتان نبود از اهمیت چندانی برخوردار نیست. قابلیت تنظیم دما و قابلیت شستشوی با دمای پایین آن هم جزو برنامه های کاربردی به حساب می آید و مدل هایی که قابلیت شستشو با آب سرد را با همان کیفیت آب گرم دارند در مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری دارند.
به نکاتی مثل درج مدل روی بدنه ماشین لباسشویی، سوراخ های دیگ داخلی( هرچه ریزتر باشد کیفیت شستشو بیشتر است)، صدا و لرزش کم( هنگاه استفاده از دستگاه)، قابلیت شروع با تاخیر شستشو و قفل کودک نیز باید توجه کرد. تعداد دور آبکشی و شستشو با آب سرد و درجه حرارت پایین آب که در کاهش انرژی موثر خواهند بود و همچنین ماشین های لباسشویی که درب آنها از جلو باز می شود نسبت به ماشین های لباسشویی که در ب آنها از بالا باز می شود آب کمتری مصرف می کنند نیز قابل توجه است.

سرعت خشک کن

از دیگر مشخصه های یک ماشین لباسشویی مناسب سرعت خشک کن آن است که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود. اگر برای خشک کردن لباس ها محدودیت دارید یا ترجیح میدهد آنها را به صورت نیمه خشک یا خشک از لباسشویی خارج کنید، باید ماشین لباسشویی با دور خشک کن بیشتری انتخاب کنید.البته دستگاهی که دور خشک کن بالاتری دارند، هنگام خشک کردن لباس می تواند با سرعت های پایین تری هم کارکند.

فضای مناسب

قبل از خرید حتماً فضای مناسب نصب ماشین لباسشویی را معین کنید تا دچار مشکل نشوید. معمولاً ماشین های لباسشویی عرض 60 و ارتفاع 85 دارند. حال اینکه بعد از اطلاعاتی که بدست آوردید بخواهید بدایند چه ماشین لباسشویی از همه بهتر است سئوالی است که نه تنها در مورد لباسشویی بلکه در مورد هیچ وسلیه برقی که حتی از روز اول در معرض خرابی هستند بطور قطعی نمی توان پاسخ داد، اما نکته قابل توجه در این زمینه مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش آن است که حتماً به این نکته هنگام خرید باید توجه فرماید.

نحوه نگهداری از ماشین های لباسشویی

بعد از هر بار شستشوی لباسها لاستیک دور درب را با یک دستمال حوله ای کاملاً خشک و تمیز کنید.چند ساعت درب ماشین لباسشویی را بعد از شستشو باز بگذارید تا بو و رطوبت داخل آن تخلیه شود.هر چند ماه یکبار برای تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی از جرمگیر لباسشویی استفاده کنید و اگر جرمگیر نداشتیم از 2 لیوان سرکه سفید داخل ماشین لباسشویی ریخته و ماشین را بدون لباس روشن کرده و روی یک برنامه طولانی مدت که آب را تا 90 درجه داغ کند میگذاریم.

تعویض فیلتر و یا تمیز کردن آن با مسواک و مواد شونده از موارد الزامی است.

 از آنجایی که شما برند سامسونگ را برای تهیه ماشین لباسشویی انتخاب کرده اید، بهتر است بدانید که سامسونگ برای شستشوی لباسها و سهولت در کارکردن و بالا بردن کیفیت ماشین های لباسشویی خود از چندین سیستم کاربردی استفاده کرده است، که در اینجا به مواردی اشاره میکنیم.

سیستم ایرواش :

در این سیستم که خود به تنهایی انقلابی درعرصه مقابله با بوهای نامطبوع و چروک لباس میباشد که عوامل آلرژی زای میکروسکوپی، باکتریهای مضر و میکروبها را کاملا از بین برده و لباسهایی که قبلا شسته و در اثر استفاده مکرر، به بوی نامطبوع آغشته شده اند را بدون استفاده از آب و مواد شوینده با قراردادن درکوران هوای داغ ضدعفونی کرده و ضمن از بین رفتن چروکها، بوهای نامطبوع نیز از بین میرود.

سیستم سشتشوی قوی  :

هنگامیکه لباس ها بسیار کثیف شده اند و لازم است که به طور مناسب شستشو شوند، می توانید با فشردن این دکمه، مدت چرخش را افزایش دهید. که باعث می شود، لباس ها تمیز تر شسته شوند.

سیستم مراقبت کودک  :

ماشین لباسشویی سامسونگ، مجهز به برنامه های شستشو برای محافظت از لباس کودکان است که پوست حساس دارند.این برنامه ها آزردگی پوستی کودکان را در نتیجه باقیمانده ماده لباسشویی، کاهش می دهد. شستشو با دمای بالا و آبکشی های اضافی تضمین می کند که هیچگونه پودر لباسشویی که لباس های نازک کودکان رو لکه دار می کنه، باقی نماند.

سیستم پوشاک رنگ تیره  :

سیستم پوشاک رنگ تیره یا دارک گارمنت با آبکشی های اضافی و چرخش کاهش یافته تضمین می کند که لباس های تیره مورد علاقه شما به ملایمت شسته شده و کاملا آبکشی شوند.

سیستم تخلیه  :

درسیستم تخلیه یا درین آب را بدون چرخش از ماشین لباسشویی تخلیه می کند.

سیستم گردش  :

سیستم گردش  یا اسپین که برای تخلیه بیشتر آب ، یک چرخه اضافی را اجرا می کند.

سیستم آبکشی و گردش :

سیستم آبکشی + گردش ، اسپین+راینز برای لباس هایی که فقط نیاز به آبکشی دارند و یا برای اضافه کردن نرم کننده پارچه در حین آبکشی به یک توده لباس استفاده شود.

سیستم لباس نخی و لباس اتوماتیک :

برای الیاف نخی ، ملافه ، رومیزی ، زیرپوش، حوله ، پیراهن و غیره که به طور متوسط و یا کم کثیف شده اند.

سیستم پارچه مصنوعی:

سیستم پارچه مصنوعی برای بلوز، پیراهن و غیره که به طور متوسط و یا کم کثیف شده اند. از جنس پلی استر(دیولین، تریورا) ، پلی آمید ( پرلون، نایلون ) و ترکیبات مشابه دیگر ، مناسب است.

سیستم پارچه جین :

سیستم پارچه جین یا دنیم با سطح بالاتر آب در شستشوی اصلی و آبکشی اضافی تضمین می کند که هیچگونه پودر لباسشویی باقی نماند که ممکن است لباس های شما را لکه دار کند.

سیستم پارچه های ظریف :

که برای پاچه های نازک، زیرپوش زنانه، لباس زنانه، پیراهن و بلوز، ... برای بهترین نتیجه، از مایع لباسشویی استفاده می شود.

سیستم پارچه های پشمی :

سیستم پارچه های پشمی وول فقط برای الیاف پشمی قابل شستشو با ماشین، توده لباس ها بایستی کمتر از 2 کیلو گرم باشد. روش پشمی لباس ها را با استفاده از عملکردهای "گهواره وار" می شوید. در طول شستشو ، حرکت های گهواره وار ملایم و عملکردهای خیساندن ادامه پیدا می کنند تا از شور رفتن و از ریخت افتادگی الیاف پشمی جلوگیری شده و کاملا تمیز شوند. توقف کارکرد ماشین نشانگر خرابی نیست. ماده لباسشویی متعادل برای روش پشمی، برای نتایج شستشوی بهبود یافته و برای مراقبت بهبود یافته از الیاف پشمی توصیه می شود.

سیستم شستشو با دست :

سیستم شستشو با دست هند واش یک چرخه شستشوی بسیار سبک که به اندازه شستشو با دست ملایم است.

سیستم پیش شستشو :

سیستم پیش شستشو یا پیریو واش فقط برای این الیاف موجود است: ( الیاف نخی/ توده لباس اتوماتیک) ، سیندتیکت (مصنوعی ) ، دنیم (پارچه جین) ، اسپرت ویر (پوشاک ورزشی)، بیبی کیر ( مراقبت از کودک ) ، دارک گارمنت (پوشاک تیره) ، دیلی واش ( شستشوی روزانه)

سیستم آبکشی :

سیستم آبکشی یا راینز برای افزودن چرخه های آبکشی می باشد که می توانید چرخه های ابکشی را با فشردن این دکمه افزایش دهید. حداکثر تعداد چرخه های آبکشی پنج است.

تعیین دور موتور:

دکمه تعیین دور موتور اسپین برای انتخاب سرعت چرخش می باشد. که دارای گزینه های : بدون چرخش نو اسپین ، نگه داشتن آبکشی راینز هولد و سرعت های 400 ، 800 ، 1000 و 1400 دور در دقیقه بدون چرخش نو اسپین : لباس ها در تشت باقی مانده و چرخه گردش پس از تخلیه نهائی اجرا نمی شود. نگه داشتن آبکشی راینز هولد : لباس ها در آب آخرین آبکشی ، خیس می خورند. قبل از اینکه بتوان لباس ها را خارج کرد ، یکی از برنامه های تخلیه درین و یا گردش اسپین بایستی اجرا شود.

سیستم سیلورنانو :

تکنولوژی سیلور نانو مبتنی بر خواص یونهای نقره در ابعاد 0.1 تا 100 نانومتر است. وقتی ماده ای به این کوچکی تجزیه میشود خواص جدیدی را ایجاد کرده، و قابلیت ترکیب شوندگی بالای آن منجربه نفوذ مستقیم آن به درون باکتری ها شده باعث از بین رفتن باکتری و در نتیجه ایجاد پاکیزگی می شود. این بخش از دستگاه میتواند به مدت 10 سال برای ضد عفونی نمودن و استریل نمودن پارچه ها مورد استفاده قرار گیرد. مرحله اول : برق از طریق الکترود جریان یافته و یون های +ای جی را ایجاد می کند. مرحله دوم : آب از طریق شیر وارد شده و از سیستم ژنراتور حاوی یون های +ای جی به لوله جریان می یابد. مرحله سوم : آب یونیزه +ای جی در جریان سیکل شستشو و آبکشی آزاد می شود. مرحله چهارم : یون های +ای جی یک پوشش حفاظتی ایجاد می کند که رشد باکتریایی را تا مدت 30 روز متوقف می سازد. مزایای استفاده از سیستم سلامتی سیلور نانو: از بین برنده بوهای نامطبوع : یونهای سیلور نانو برای جذب و رفع 650 نوع میکروب از سطوح مختلف عالی است و کمک زیادی به از بین بردن ساپروفیل ها که عامل ایجاد بوهای نامطبوع هستند، می نمایند. سیستم ضد باکتری : سیستم آنتی باکتریال در آخرین مرحله آبکشی، یک پوشش حفاظتی ایجاد می کند که رشد باکتریالی را تا مدت 30 روز متوقف می سازد. این پوشش به کمک پوست های حساس آمده و مانع تورم و زخم شدن آن می شود.

سیستم سیلور واش :

ترکیب برنده! فناوری نقره ای سامسونگ اثرات ضد عفونی کننده نقره را برای بالاترین سطح تمیز کردن با دانش پیشرفته ترکیب می کند. در طول چرخه شستشو ، ذرات ریز نقره از صفحات فلزی نقره به طور تدریجی از طریق الکترولیز به یون های نقره تبدیل می شوند. حتی در آب سرد و بدون ماده سفید کننده، ذرات نقره در آب باکتری هایی که موجب بوی زننده می شوند، را برای شستشوی "مافوق تمیز" از بین می برند. بنابراین شستشو در اب سرد در مصرف برق صرفه جوئی کرده و برای لباس های شما بهتر است.

مصرف برق :

با توجه به تلاش بسیار کارشناسان شرکت بزرگ سامسونگ، در سالهای اخیر، مصرف برق محصولات کاهش چشمگیری داشته بطوریکه در حال حاضر رتبه مصرف انرژی بسیاری از محصولات سامسونگ به درجه A ارتقا یافته است.

تمامی حقوق این مقاله برای فروشگاه پارسیان کردیت محفوظ می باشد.

     


امتیاز بدهید
14 نفر به اين مقاله راي داده اند
نظرات کاربران
ارسال نظر
ارسال سریع کالا

ارسال سریع کالا به تمام نقاط کشور

پشتیبانی برخط

پشتیبانی آنلاین ( ایمیل و..)

تضمین قیمت

تضمین بهترین قیمت کالا

پرداخت امن

100% پرداخت امن و مطمئن