021-66476942
parsiancredit@gmail.com

چرا ظرفشویی بوش را انتخاب کنیم؟

چرا ظرفشویی بوش را انتخاب کنیم؟

اگر شما به عنوان یک خریدار، خوب تحقیق کرده باشید متوجه خصوصیات منحصر به فرد محصولات بوش شده اید، همانطور که میدانید بوش یکی از بهترین برندهای لوازم خانگی است. این برند طرفداران خاص خود را دارد که در ایران هم کم طرفدار ندارد .  بوش با تکنولوژی و فرآیند به روز تولید محصولات خود، آن را منحصر به فرد کرده است. محصولات بوش به نیازهای افراد توجه می کند و هر روز محصولی بهتر از قبل به بازار ارائه می کند. در این مقاله سعی بر این داریم که به نکته ای اشاره کنیم که ظرفشویی بوش را از دیگر ظرفشویی ها متمایز می کند. خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

در ماشین های ظرفشویی بوش احتمالا به مشخصه ای به عنوان ((بدون گرما)) برخورد کرده اید. ماشین ظرفشویی بوش ظرفها را خشک می کند اما نه به روش خشک کننده های معمولی که در سایر ظرفشویی ها بکار برده می شود. حال در اینجا می خواهیم روند این فرآینده را توضیح دهیم تا شما کاملاً با این مشخصه آشنا شوید و بدانید که لزوم داشتن همچین مشخصه ای چقدر می تواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد.

اگر در زمان عملکرد خشک نمودن ظرفها، در ماشینهای ظرفشویی معمولی درب ماشین ظرفشویی را باز نمایید، ابتدا حجم زیادی از بخار به صورت شما برخورد خواهد کرد، این بخار ناشی از تبخیر آب موجود برروی ظروف شسته شده است.

حال تصور کنید به هر دلیلی اگر درب ماشین ظرفشویی های که این مشخصه را ندارند باز نموده ( جدای از اینکه گرمای زیاد ظرفها منجر به چه اتفاقی خواهد شد) و ظرفی را که نیاز دارید بردارید متوجه خواهید شد که ظرفها به علت آبی که توسط المنت ماشین ظرفشویی گرم شده بسیار داغ و سوازننده می باشد. پس بنابراین مجبور هستید که پس از بیرون آوردن ظرف از ماشین ظرفشویی کمی صبر کنید تا ظرف مورد نظر شما خنک شده و آب روی آن بخار گردد.

در اکثر ماشین های ظرفشویی فرآینده خشک نمودن ظرفها به همین گونه است، یعنی توسط المنت داغ شده تا آب به جای مانده ناشی از شستشو، خشک گردد.

اما تفاوت در اینجا است که در ماشین های ظرفشویی بوش از روشی کاملاً اقتصادی و بهتر استفاده می شود. در این روش آب به اندازه کافی گرم شده و عملیات آبکشی توسط آب داغ انجام می شود و ظروف نیز به علت گرم بودن آب، گرم می شوند و در نهایت پس از آبکشی آب گرم روی ظرفها بخار خواهد شد. بنابراین در این روش نیاز نیست که فضای داخل ماشین ظرفشویی نیز داغ گردد به همین دلیل این ظروف خیلی سریعتر خشک خواهند شد.

حال این سئوال مطرح میگردد که از کجا متوجه شویم که بخار موجود روی ظروف تبدیل به آب شده و از ماشین خارج شده است؟

باید پاسخ داد که جداره داخل ماشین ظرفشویی بوش از جنس استیل است، پس سریعتر خنک می شود، یعنی حتی سریعتر از زمانی که ظروف داخل ماشین خنک شوند و هنگامی که آب روی ظروف بخار میشود و به قسمت استیل بدنه برخورد می کند تبدیل به آب شده و از طریق لوله تخلیه آب به خارج ماشین ظرفشویی انتقال می باید.

پس فرآینده خشک نمودن ظروف در ماشین های ظرفشویی بوش در سه مرحله انجام می پذیرد:

1- آب روی ظروف گرم بخار می شود.

2- بخار در اثر برخورد با جداره استیل متراکم شده

3- و درنهایت از طریق لوله تخلیه به بیرون از ماشین ظرفشویی هدایت می شود.

مزایای ماشین ظرفشویی بوش

بدون ذوب / یا تغییر شکل ظروف

به دلیل استفاده از المنت جهت گرم کردن آب در ماشین های ظرفشویی معمولی گاهاً اتفاق می افتد که ظروف پلاستیکی بر اثر گرمای زیاد و نزدیک بودن به المنت  و دمای بالای آن این ظروف تغییر شکل دهند. اما ماشین های ظرفشویی بوش فاقد چنین المنت های بوده، بنابراین ریسک تغییر شکل ظروف پلاستیکی بسیار ناچیز و بعید می باشد.

آسیب ناشی از بخار ماشین ظرفشویی

در ماشینهای ظرفشویی معمولی، معمولاً یک سیستم تهویه بخار ناشی از دمای بالای المنت قرار دارد تا بخار موجود در ماشین ظرفشویی را تخلیه نموده و موجب آسیب پنل جلویی دستگاه نگردد، اما در سیستم خشک کن بوش به دلیل عدم وجود المنت و بخار آب با دمای بالا، فاقد سیستم تهویه می باشد.

چرا ماشین ظرفشویی نیاز داریم؟

خرید ماشین ظرفشویی یک سرمایه گذاری فوق العاده است . زیرا با صرفه جویی در زمان، تلاش فیزیکی، ظروف تمیز تر و صرفه جویی در انرژی و مصرف آب را به همراه خواهیم داشت.

امروزه ماشینهای ظرفشویی بسیار کارآمد تر و موثرتر از شستن ظرف با دست می باشد.، همانطور که میدانید یک ماشین ظرفشویی 14 نفره برای شستن کلیه ظروف حدوداً 13 لیتر آب مصرف می کند، اما برای شستن همان مقدار ظرف توسط دست حدودا 120 لیتر آب مصرف خواهد شد، بنابراین در صورت شستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی در سال حدود 22000 لیتر آب صرفه جویی خواهد شد.

ماشین های ظرفشویی ظروف را بهداشتی تر از دست می شویند، به دلیل اینکه ماشینها از آب گرمی که دست انسان تحمل آن را ندارند در شستشو استفاده می کنند، همچنین بخاطرداشته باشید که مایع ظرفشویی صرفاً چربی و مواد زائد را از ظروف پاک می کند، اما آب داغ میکروبهای موجود بر روی ظرفها را نیز می کشد و نابود می کند.

لازم به ذکر است که دمای آب ماشین ظرفشویی از 54 درجه سلسیوس آغاز و تا 74 درجه می رسد این در حالی است که آب داغ شیرظرفشویی حداکثر 47 درجه بوده و دمای قابل تامل برای شستن ظرفها برای اکثر انسانها حداقل 41 درجه است، بنابراین استفاده ازماشین ظرفشویی علاوه بر مزیتهای همچون صرفه جویی در مصرف آب، میکروب کشی، ذخیره وقت برای شما و همچنین دستهایی با پوست جوان و شاداب بهمراه خواهید داشت.

بر اساس اعلام موسسه ریوو ( وابسته به یو اس ای دی تودی) که یک موسسه تحقیقات و رتبه بندی لوازم خانگی می باشد، با توجه به آیتم های از قبیل کیفیت، عملکرد، زیبایی ظاهری و تستهای مقاومت و استاندارد جهانی، ماشین ظرفشویی سری 8 بوش را بهترین ماشین طرفشویی شناخته و نمره 10 از 10 را برای این محصول اعلام نموده است وجالب است بدانید که در رتبه دوم ماشین ظرفشویی کیچن اید (Kitchen Aid) با نمره 4/9 و ماشین ظرفشویی ال جی با نمره 9/8 در رتبه سوم و ظرفشویی سامسونگ با نمره 2/8 در رتبه چهارم قراردارد.

با توجه به دانستن چنین مطالبی، حالا حق انتخاب با شما است، و اگر فکر می کنید در حال حاضر شاید توان اقتصادی خوبی نداشته باشید و نخواهید کمی بیشتر هزینه کنید سخت در اشتباه هستید زیرا در بلند مدت متوجه خواهید شد که هزینه ای را که امروز برای خرید یک ماشین ظرفشویی خوب اختصاص می دهید چندین برابر آن با توجه به صرفه اقتصادی که در بالا کامل توضیح داده شد، هزینه های آن دوباره به چرخه زندگی تان برخواهد گشت. پس بهترین را انتخاب را داشته باشید.

در اینجا همه شما متوجه شدید که بی دلیل نیست که لوازم خانگی بوش در سال 2017 هم ، برای چندمین سال متوالی به عنوان برند اول لوازم خانگی اروپا برگزیده شده است.  پس در خرید لوازم خانگی بوش شک نکنید. بی تردید که بوش در محصولات خانگی در ایران بی رقیب است پس آن را در سبد خریدهایتان قرار دهید . مهم نیست که کالای خاصی از بوش ساخت کشوری مثل ترکیه، اسلوونی، لهستان، مصر، یونان و یا اسپانیا و آلمان باشد، مهم این است که کالایی را که خرید می کنید بوش باشد. شاید از نظر اقتصادی خیلی از خانواده های ایرانی نتوانند از محصولات بوش وبویژه لوازم خانگی بوش خرید نمایند، اما در اینجا به این نکته اشاره می کنیم که سایت پارسیان کردیت به شما این نوید را میدهد که شما حتی با بودجه ای کمی که برای خرید محصولات بوش در نظر دارید می توانید به صورت اقساطی آن هم ، از نوع بلند مدت ( تا 24 ماه ) و بدون ضامن از ما خرید کنید (روند اعتبار سنجی و  خرید نیز بیش از 3 روز به طول نخواهد کشید ) و خانه ای زیبا ، راحت با محصولات مرغوب بوش را داشته باشید.

                                                                                                                                            پارسیان کردیت

     


امتیاز بدهید
2 نفر به اين مقاله راي داده اند
نظرات کاربران
ارسال نظر
ارسال سریع کالا

ارسال سریع کالا به تمام نقاط کشور

پشتیبانی برخط

پشتیبانی آنلاین ( ایمیل و..)

تضمین قیمت

تضمین بهترین قیمت کالا

پرداخت امن

100% پرداخت امن و مطمئن